| Herkunftsort: | China |
| Markenname: | FOFIA |
| Zertifizierung: | ISO11784/5 |
| Modellnummer: | ZS006 |
| Dokument: | ZS006 Animal ID Microchip.pdf |
| Min Bestellmenge: | 1 STÜCK |
|---|---|
| Preis: | to be negotiation |
| Verpackung Informationen: | 1 Stück = Beutel + Spritze + Glasstag + 6 Barcode Aufkleber / 20 Stück pro Beutel |
| Lieferzeit: | 1-7 TAGE |
| Zahlungsbedingungen: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union |
| Versorgungsmaterial-Fähigkeit: | 100000pcs pro Woche |
| R/W-Standard: | ISO11784/5 FDX-B | Frequenz: | 134.2kHz |
|---|---|---|---|
| Dimension: | 2,12*12mm | Kollisionsschutznorm: | IP 67 |
| Herkunftsort: | Europa | Lagertemperatur: | -40 bis 100 Grad |
| Farbe: | Weiß | Gewicht: | 6.86g |
| Injektionsmaterial: | PP | Sterilisation: | EO-Gas |
![]()
| Microchip Specifications | |
|---|---|
| Chip Standard | ISO11784/5 FDX-B |
| Frequency | 134.2KHz |
| Dimension | Ø2.12*12mm |
| Material | Bio-glass |
| Temperature Range | -25°C to 50°C |
| Temperature Accuracy | ±0.1°C / 0.18°F |
| Additional Information | |
|---|---|
| Reader | All |
| color | white |
| Package | 20pcs/bag |
| Sterilization | EO gas |
| Barcode Label | 6 barcode stickers |
| Guarantee | 20 years for chip, 5 years for sterilization |
Packaging: 10pcs per box, 500pcs per shipping box
Wuxi Fofia Technology Co., Ltd provides comprehensive solutions for livestock smart management and pet ID management. Our products serve farm animals, pets, fish, Arowana, and wild animals.
We are committed to developing and promoting animal identification products, earning customer trust through high-quality products, first-class service, and fast delivery. All raw materials come from qualified suppliers with guaranteed quality.
Specializing in animal ID products for over 20 years, we manufacture animal microchips, pet microchips, ear tags, electronic ear tags, and RFID readers. Our products are exported to more than 90 countries worldwide.
Email: Tina@fofia.com
Explore Our Catalog: fofiatag.com
Ansprechpartner: Tina
Telefon: +8613661674805